Akademia Przedszkolaka

Zajęcia wtorki i czwartki godz. 16.00-16.45.

( nauka poprzez zabawę – taniec towarzyski oraz nowoczesny : walc angielski, samba, cha cha cha…; hip hop…)                                                                    Fotolia_30745351_XS

Dzieci, które uczęszczały na lekcje z rytmiki lub tańca w przedszkolach zapraszamy do grupy kontynuującej naukę – poniedziałki i środy 17.00-17.45

 

Dzieci mają w sobie dużą ilość energii. Poprzez aktywność ruchową mogą natomiast wyładować jej nadmiar. Ruch ( podskoki, skłony,obroty, wspinanie na palce itp. ) stymuluje w mózgu malucha produkcję hormonów szczęścia, czyli endorfin. W konsekwencji wysiłek fizyczny działa na niego odprężająco, redukując stres i napięcie. Ruch wpływa także korzystnie na rozwój intelektualny, pobudza do jednoczesnej pracy obie półkule mózgu oraz pozwala na wykorzystanie ich wszystkich możliwości.

Taniec jako forma aktywności ruchowej cieszy się wciąż rosnącą popularnością.

Co taniec daje maluchom? To przede wszystkim trening dla całego ciała, który usprawnia koordynację ruchową, wzmacnia stawy oraz mięśnie. Dobrze oddziałuje także na kręgosłup – kształtuje w dziecku umiejętność utrzymywania wyprostowanej postawy.

Oprócz aspektów ruchowych, uwrażliwia je na kontakt z muzyką – uczy poczucia rytmu.
Dziecko poprzez zabawy rytmiczno-ruchowe ćwiczy pamięć i rozwija wyobraźnię, a walka z własnymi słabościami umacnia w nim pewność siebie. Ćwiczenia ruchowo–taneczne rozwijają szereg zdolności psychofizycznych dziecka. Zaczynając od oczywistości – poprawa sprawności fizycznej. Dziecko wzmacnia mięśnie i rozciąga je, uczy się prawidłowej postaw co skutkuje „prostymi” plecami. Zmniejsza się ryzyko wad postawy. Taniec wyzwala pozytywne emocje, niweluje napięcie nerwowe, sprzyja odprężeniu. Dzięki takiej formie ruchowej dzieci wyzbywają się kompleksów i zahamowań, są bardziej otwarte, mniej nieśmiałe. Można powiedzieć, że taniec „otwiera umysł” i działa pobudzająco na dziecięcą wyobraźnię. Uczy koncentracji, rozwija spostrzegawczość, orientację w przestrzeni, koordynację ruchową, a poprzez naukę, powtarzanie sekwencji kroków i ruchów poprawia pamięć, a co za tym idzie- dziecko uczy się lepiej i szybciej.

Zajęcia taneczne wyrabiają również u dziecka poczucie estetyki i piękna, nadają ruchom płynności, lekkości, poprawiają płynność i sprężystość ruchu.

Taniec od zawsze grał istotną rolę w życiu człowieka, gdyż pomaga w zrozumieniu i przeżywaniu emocji, usprawnia ciało i dotlenia umysł dlatego też jest niezwykle ważny w prawidłowym rozwoju dzieci. Ruch, podobnie jak zabawa jest naturalną potrzebą fizjologiczną u dzieci, dlatego też taniec może dawać ogromną satysfakcję, dlaczego więc tego nie wykorzystać?

  • dziecko, tańcząc, uczy się koordynacji i panowania nad własnym ciałem;
  • muzyka wpływa na rozwój emocjonalny i wyobraźnię dzieci,
  • poprzez taniec rozwijają się uzdolnienia artystyczne dziecka,
  • taniec wyrabia poczucie rytmu;
  • przyzwyczajenie do aktywności fizycznej w dzieciństwie może utrzymać się także później, co zmniejszy ryzyko nadwagi i otyłości u dziecka;
  • występy taneczne przed publicznością uczą radzenia sobie ze stresem związanym z publicznymi wystąpieniami;
  • dzieci uczą się, jak powinna wyglądać współpraca w grupie,
  • dziecko nabywa podstawową wiedzę dotyczącą pochodzenia tańców , rozpoznaje charakter ( walc angielski, samba, cha cha cha, hip hop itp.)zabawa w grupie rówieśników pomaga przełamać się nieśmiałym dzieciom

Jeśli Twoje dziecko już uczęszczało na zajęcia rytmiczno-taneczne w przedszkolu zapoznaj się z rozkładem zajęć da kontynuujących naukę – zapraszamy w każdej chwili.