Grupy Hobby i Senior Hobby-zajęcia dla dorosłych kontynuujących naukę

Zapraszamy na zajęcia z tańca towarzyskiego i użytkowego dla osób dorosłych oraz seniorów.

Zajęcia na różnym poziomie zaawansowania od kursów tańca poprzez grupy hobbystów po tancerzy turniejowych. Oferujemy kilka grup, w których każdy może znaleźć poziom dla siebie.

GRUPY TAŃCA TOWARZYSKIEGO DLA DOROSŁYCH KONTYNUUJĄCYCH NAUKĘ NA KILKU POZIOMACH ORAZ GRUPY DLA HOBBYSTÓW  I PAR SPORTOWYCH:

– Hobby Bronze i Senior Hobby Bronze

Dla dorosłych i młodzieży oraz seniorów. Zajęcia dla osób, które ukończyły kurs tańca towarzyskiego na poziomie podstawowym. Na zajęciach rozwinięcia podstaw z: walca angielskiego, tanga, walca wiedeńskiego, fokstrota, samby, cha cha cha, rumby, jive’a, salsy oraz tańców użytkowych – discofox.

– Hobby Silver i Senior Hobby Silver

Poziom średnio zaawansowany dla dorosłych,młodzieży oraz seniorów. Na te spotkania zapraszamy osoby i pary, które znają zakres programowy z poziomy Hobby Bronze: walc angielski, tango, walc wiedeński, slowfox, quickstep, cha cha cha, samba, rumba, pasodoble, jive. Z reguły uczestnicy tych grup mają za sobą minimum dwuletni staż taneczny.

– Hobby Gold i Senior Hobby Gold

Poziom zaawansowany. Dorosłe pary taneczne tańca towarzyskiego. Na zajęciach tych grup koncentrujemy się na technice tańców standardowych i latynoamerykańskich.

– Senior Sport

Taniec sportowy nie jest zarezerwowany dla ludzi młodych. Część uczestników grup seniorskich to tancerze turniejowi, startujący w turniejach tanecznych w grupach hobbystów w kategoriach wiekowych 40+, 50+, 60+ w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. W grupach seniorów w ruchu turniejowym podobnie jak w grupach dziecięcych i młodzieżowych zdobywać można kolejne klasy taneczne ciesząc się sportową rywalizacją.

Tutaj spotykają się ludzie, których połączyła wspólna pasja – taniec. To już nie tylko grupy taneczne, to powód do wielu wspólnych spotkań również poza szkołą : kolędowanie, grill w plenerze, wspólne obchodzenie rocznic, imienin i urodzin i wiele innych działań. A przede wszystkim wyjazdy na warsztaty i obozy szkoleniowe w kraju oraz za granicę. Wspaniała atmosfera powoduje, że wiele grup istnieje już kilkanaście lat! Tworzą się przyjaźnie i grona towarzyskie. A przy okazji – ludzie bawią się, tańczą, aktywnie spędzają czas.

Zapraszamy do grup hobbystów oraz sportowych ( różne poziomy taneczne ). Zadzwoń, zapytaj, w zależności o Twoich umiejętności zaproponujemy jedną z kilku grup.

Terminy nowych grup w aktualnościach.

Chcesz dołączyć do grup na wybranym poziomie zaawansowania, skontaktuj się – 602 403 273 a uzyskasz informację o poziomie zajęć, programie

Na przygodę z tańcem nigdy nie jest za późno. Taniec to wspaniała forma ruchu i relaksu, która daje dużo radości i satysfakcji.
Program zajęć został opracowany z myślą o dojrzałych uczestnikach kursu. Starannie dobrany materiał taneczny i muzyka sprawia, że nauka jest łatwa i przyjemna. Zapraszamy serdecznie – tutaj z niczym się nie spieszymy, to Państwo decydują o charakterze i dynamice nauki. Nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem ułatwi Państwu to zadanie i zapewni udaną zabawę.

W programie tańce na co dzień- użytkowe, standardowe i latynoamerykańskie.

Tanga, fokstroty…..rumba….i wiele innych tematów muzycznych- nauka oraz ćwiczenia-wszystko, co potrzebne osobie dojrzałej do tego aby być aktywnym a przy tym dobrze się bawić.

Jeśli lubisz przebywać z ludźmi, miło spędzać czas i masz młodego ducha a nie spróbowałeś jeszcze swoich sił – ten kurs jest dla Ciebie!!!

A ponad to:

„…taniec to nie tylko aktywność fizyczna, ale także psychoterapia i dobry sposób zapobiegania demencji i tak zwanym chorobom starości.”

„… podczas tańca ciało wytwarza endorfiny, które są nazywane hormonami szczęścia. Osoba natychmiast zyskuje ładunek żywotności, który nie opuści go przez cały dzień”.

” Ruch ciała sprawia, że krew przepływa szybciej przez naczynia, dlatego zyskują one dodatkową elastyczność. Staje się to skuteczną prewencją chorób sercowo-naczyniowych i teraz tak częstym udarem.”

„Regularne tańce poprawiają aktywność mózgu i pamięć, zmniejszają ryzyko choroby Alzheimera.”

Taniec „łagodzi napięcie nerwowe i bóle głowy, stabilizuje ciśnienie krwi.”

Jeśli interesuje cię temat przeczytaj cały artykuł:

Dlaczego warto tańczyć w każdym wieku. Nie sądziłam, że taniec tak na nas działa.

O tańcu można mówić wiele, ale po prostu trzeba go zatańczyć!

Oto jak ćwiczą u nas seniorzy:

Taniec to radość i odprężenie

 

Podobało Ci się? Polub nas!

Loading...