Kontynuacja nauki dla dzieci.

Zajęcia dla kontynuujących naukę

  • przedszkolaki – poniedziałki i środy 16.00-16.45 grupa I,17.00-17.45 grupa II
  • dzieci starsze od lat 7 – wtorki i czwartki 17.00-17.45

Co taniec daje dzieciom? To przede wszystkim trening dla całego ciała, który usprawnia koordynację ruchową, wzmacnia stawy oraz mięśnie. Dobrze oddziałuje także na kręgosłup – kształtuje w dziecku umiejętność utrzymywania wyprostowanej postawy.

Oprócz aspektów ruchowych, uwrażliwia je na kontakt z muzyką – uczy poczucia rytmu.
Dziecko poprzez zabawy rytmiczno-ruchowe ćwiczy pamięć i rozwija wyobraźnię, a walka z własnymi słabościami umacnia w nim pewność siebie. Ćwiczenia ruchowo–taneczne rozwijają szereg zdolności psychofizycznych dziecka. Taniec wyzwala pozytywne emocje, niweluje napięcie nerwowe, sprzyja odprężeniu. Dzięki takiej formie ruchowej dzieci wyzbywają się kompleksów i zahamowań, są bardziej otwarte, mniej nieśmiałe. Można powiedzieć, że taniec „otwiera umysł” i działa pobudzająco na dziecięcą wyobraźnię. Uczy koncentracji, rozwija spostrzegawczość, orientację w przestrzeni, koordynację ruchową, a poprzez naukę, powtarzanie sekwencji kroków i ruchów poprawia pamięć, a co za tym idzie- dziecko uczy się lepiej i szybciej.

Zajęcia taneczne wyrabiają również u dziecka poczucie estetyki i piękna, nadają ruchom płynności, lekkości, poprawiają płynność i sprężystość ruchu.

Podczas zajęć dzieci integrują się z rówieśnikami, rozwijają cechy społeczne.

A przed wszystkim – to mnóstwo wspaniałej zabawy !!!