Turnieje Pro-Am Future

18 lutego 2017 roku już po raz trzeci w Filharmonii w Szczecinie odbył się Turniej Tańca Towarzyskiego Pro-Am „FUTURE”

„FUTURE” to taneczny event, który jest połączeniem turnieju tańca towarzyskiego w systemie PRO-AM z koktajl party w niepowtarzalnej atmosferze, którą tworzy Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. To wieczór pełen atrakcji z mistrzowskimi pokazami tańca oraz general dancing, podczas którego publiczność może spróbować swoich sił na parkiecie.

Czym jest Pro- Am? To inicjatywa, która rozwija się z niezwykłą dynamiką nie tylko na świecie, ale także w naszym kraju. Amatorzy tańca towarzyskiego (w skrócie Am) ćwiczą w ramach zajęć indywidualnych z profesjonalistami (w skrócie Pro), by móc zaprezentować zdobyte umiejętności podczas pokazów i turniejów tanecznych. Bez wątpienia do spopularyzowania tej idei przyczynił się program „Taniec z Gwiazdami“, oparty na tej samej zasadzie – znana medialnie osoba wspólnie z zawodowym tancerzem przygotowują program taneczny i konkurują z innymi parami. Dzięki Pro-Am możliwość pracy z profesjonalnymi tancerzami otworzyła się dla wszystkich amatorów tańca towarzyskiego.

Współorganizatorem „FUTURE” jest sieć szkół tańca „Dansinn” z Hongkongu, należąca do Michała Malitowskiego – ośmiokrotnego mistrza świata w tańcach latynoamerykańskich, który był także jurorem tegorocznego turnieju.

Galę wieczorną oprowadziła Iwona Pavlović. Wśród sędziów obok Michała Malitowskiego zasiedli m.in. Grzegorz Depta – sędzia główny oraz Anna Depta.

Centrum Tańca Fan Dance reprezentowały trzy panie (Am): Barbara Książek, Anna Ładziak i Alina Janowska z partnerem (Pro) Adamem Dudarewiczem.

Serdecznie gratulujemy udanego startu wszystkim trzem parom.