Discofox (dwa na jeden)

Środy 20.00-21.00.
Taniec towarzyski czy discofox? Nad tym często zastanawiają się osoby wybierające kurs tańca.
Oczywiście najlepiej umieć zatańczyć wszystko: salsę, rumbę, cha cha cha, rock and rolla, walca, tango, fokstrota…
Discofox włączony jest w naszej szkole w program tańca towarzyskiego, gdzie jego tajniki możemy poznać obok tańców standardowych i latynoamerykańskich.
Ale jeśli nie mamy zapasu czasu na naukę, czeka nas impreza- wesele: własne, córki, syna; bal karnawałowy, dyskoteka, studniówka…?
Dla osób, które chcą się skupić tylko na tańcu użytkowym, imprezowym proponujemy właśnie ten kurs- DISCOFOX. Na tym kursie ilość wprowadzanych elementów z tego tańca jest dużo większa, niż na kursie tańca towarzyskiego. Daje to możliwość niezliczonej ilości połączeń tanecznych od podstawowych do rozwiniętych.
A poza tym to taniec szalenie łatwy w formie podstawowej. Nawet osoby początkujące błyskawicznie opanowują figury podstawowe, stopniowo łącząc je w coraz bardziej zaawansowane kombinacje.
Kurs podstawowy to 8 lekcji, po których przechodzimy do poziomu drugiego: rozwinięte choreografie i zaawansowany sposób tańczenia.

Discofox popularnie nazywany w Polsce „dwa na jeden” (2 na 1- nazwa nieformalna) to taniec, który od wielu lat okazuje się najpopularniejszym sposobem zatańczenia w parze praktycznie do każdej muzyki w metrum 4/4. Jest to jeden z najprostszych, najchętniej tańczonych i najbardziej znanych tańców użytkowych. Sprawdza się na każdej imprezie: dancing, dyskoteka, wesele, studniówka czy sylwester. Jest to idealny taniec na wesele zarówno dla gości jak też tańczony często jako pierwszy taniec weselny Młodej Pary. Tańczony jest zarówno do muzyki w wolnym jak i szybkim tempie. Może być tańczony zarówno przez osoby młode jak i w wieku dojrzałym, a nieograniczona liczba możliwych do zatańczenia figur i kombinacji sprawia, że taniec ten nigdy się nie nudzi.Taniec Discofox znany jest w świecie pod różnymi nazwami Hustle, Disco Swing czy Rock Fox (nazwy formalne, zatwierdzone przez IDO) i cieszy się ogromną popularnością w Rosji, Niemczech, Francji, Austrii i wielu innych krajach. W Polsce często pod nazwą dwa na jeden jest szalenie popularną formą użytkową i – na razie mniej popularną – formą turniejową . Discofox ze względu na swoją łatwość i popularność zawojował kraje zachodnie gł. Niemcy. Odbywają się tam nie tylko wielostopniowe kursy discofox, ale również rozgrywane są regularne turnieje tańca.

Gdzie przydaje się discofox? Wszędzie tam, gdzie gra muzyka!

Podobało Ci się? Polub nas!

Loading...